4.jpg 2.jpg
DİĞER KONULAR
EREĞLİ BİTMEYEN KARTUŞ SATIŞ SERVİS
FOTOKOPİ KİRALAMA
KYOCERA FS-3040MFP TONER DOLUM
TONER&KARTUŞ DOLUM
--------------------------------
--------------------------------
 
 
Anasayfa > MERAK ETTİKLERİNİZ?
 

İnkjet Yazıcıların Çalışma Prensibi

Renkli çıktı verebilen inkjet yazıcılar CMYK (Cyan,Magenta,Yellow, Black) sistemiyle 16.7 milyon renk üretirler ve genelde iki ayrı mürekkep kartuşuyla çalışırlar. Birinin içi tamamen siyah, diğeri ise birbirinden ayrı odalarda, mavi, kırmızı ve sarı mürekkep ile doludur (Bazı yazıcı modelleri tüm renkler için ayrı kartuş kullanırlar). Cyan ve Magenta renklerini, mavi ve kırmızı olarak ifade etmemizin sebebi, bu kelimelerin Türkçe’de tam karşılığının bulunmamasıdır.

Şekil 1’de bir resim editörü ile C-M-Y-K renkleri oluşturulmuştur. Görüldüğü gibi mavi ve kırmızı diye ifade ettiğimiz renkler aslında daha farklıdır. Bu arada gerçek Cyan rengi Şekil 1’de ki gibi değildir. Çünkü monitörler RGB sistemiyle çalışır ve CMYK sistemiyle üretilmiş Cyan rengini tam anlamıyla veremezler.

Şekil 1

 

CMYK Renk sistemi

Baskıda dört temel işlem (Proses) rengi (Cyan, magenta, yellow, black) Bu renkler tramlama yöntemi ile baskıda bütün renkleri oluştururlar. Aslında temel renk sayısı üçtür. Siyah bu renklere zorunlu olarak ilave edilmiştir. Teoride üç rengin karışımının siyahı oluşturması gerekirken, pratikte bu durum böyle değildir. Hem üç rengin mürekkepleri yeterli renk şiddetini sağlamadıklarından hem de üç renkli mürekkebin karışımı yerine siyah mürekkep kullanmanın maliyetinin daha düşük olması nedeniyle siyah renk sisteme ilave edilmiştir.


  


 
Mürekkep kartuşları Çalışma Prensibi
Kartuşlar ısı yardımıyla mürekkep püskürtürler. Nozzle adı verilen kılcal kanallara gelen mürekkep, ısının ani değişimiyle genleşir ve kağıdın üzerine çok küçük bir nokta oluşacak şekilde püskürür. Kartuş üzerinde gördüğünüz elektronik devreler iyi iletkenlik için bakırdan yapılır. Çok hassastırlar. Bu yüzden elle dokunulmaması önemle vurgulanır. Hatta dokunulduğunda vücuttaki statik elektrikten etkilenerek çalışmaz hale gelebildikleri bile söylenir (ben buna inanmıyorum ama yinede dikkat ederim). Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise (eğer doldurulacaksa) mürekkebin tamamen bitmeden dolum yapılması gerektiğidir. Çünkü bu kılcal kanallar, içleri boşken ısıya maruz kalırsa yanarlar ve yanan kanaldan bir daha asla mürekkep gelmez. Bazı kartuşların çıktılarda çizikler bırakmasının sebebi bu şekilde, bazı kanalların yanmış olmasıdır.
 

SAHTE  TONERLER VE YAZICI KARTUŞLARI KONUSUNDA BİLMEMİZ GEREKENLER
İnternet kullanıcısı olan sizlerin çoğunuzun yazıcı sahibi olduğunuz aşikar. Yazıcınız ise mürekkep püskürtmeli, laser toner veya nokta vuruşlu; hangi sistemle çalışıyorsa çalışsın, kartuşunuz bittiğinde yeni bir kartuş için ne kadar bir bedel ödediğinizi hatırlayacağınızdan eminim. Çünkü kartuş fiyatları oldukça yüksek. Genelde renkli ve siyah bir çift ink-jet kartuşun fiyatı neredeyse yeni bir cihazın tutarına eşit!

Yazıcı imalatçıları fiyat politikası olarak cihazı ucuz verip, asıl kazançlarını kartuş satımından sağlamayı hedeflemişlerdir. Makine ile gelen kartuşlar yarım dolum olduklarından, kısa sürede tükenirler ve tüketicide kısa sürede kartuş fiyatlarının durumu ile tanışmış olur. Ancak kartuş fiyatlarının yüksekliğini salt yüksek kar beklentisi olarak düşünmek yanlış olur.

Bazı ink-jet kartuşları sadece rezervuardan ibaret olmayıp, üzerinde elektronik devre, chip ve mürekkebin buharlaşarak püskürtülmesini sağlayan elektrikli ısıtma düzenekleri vardır.

Bir başka yazıcı türü olan laser tonerlerinde ise, benzer sistemle çalışan fotokopi cihazında sabit makine üzerinde olan ışığa hassas drum, deşarj silindiri ve bıçaklar toner kartuşu üzerinde bulunmaktadır.
Yani cihazların bazı temel fonksiyonları doğrudan kartuşların kendisi tarafından yerine getirilmektedir.
Şimdi ana konuya gelelim. Kartuşlar bu derece pahalı olduğu için; bizimki gibi disiplinsiz, kurnaz ve dürüstlüğün olması gerektiği kadar yüceltilmediği bir piyasada; sahtecilik ve taklitçilik alıp başını gitmektedir.
Ne yazık ki; sizin orijinal diye satın aldığınız çoğu ürün, aslında çok iyi taklit edilmiş ambalaj içine konulmuş sahte ürünlerdir. Veya orijinale benzer bir ambalaj içine konulmuş taklit ürünlerdir. Bu tür ürünlerin piyasadaki toplam ürünlerin yarısı kadar olduğu tahmin edilmektedir!
Sahte piyasası o kadar caziptir ki, sahtecilerle büyük üretici firmalar bile başedememektedirler.
Hırslı olan sadece sahteci değildir. Çoğu perakendeci kendisine ucuz mal teklif eden çantacı tabir edilen aracılardan mal almakta, bu ürünleri orijinal fiyatı ile satmaktadır.
Ve yine ne yazık ki tüketicinin hepsi bilinçli değildir. Birkaç yerden fiyat almakta, sonunda güvenilirliği hesaba katmadan, biraz ucuz mal bulmanın sevinciyle bilmeden sahte veya taklit ürün satın almaktadır.
Bu sahte ürünler orijinal ürünün kalitesinden uzak olduğu gibi, bir çoğu da bozuk çıkmaktadır. Bazı şerit kartuşlarında; orijinal ürünün çok altında fiyatla piyasayı dolduran sahtelerinin perakende pazar payının, gerçek üründen çok fazla olduğu söylenmektedir!
Verdiği bedelin karşılığını almak her tüketicinin hakkıdır. Ama bunun yanısıra fiyattaki açık farkı görmezden gelip, bile bile sahte ürün kullanmaya geçmek de son derece yanlış bir davranıştır.

Bu noktada bir başka ürün türünü açıklayalım:
Piyasalarda, bir de uyumlu/compatible denilen ürünler bulunmaktadır. Bazı eksik enformasyon sahibi tüketici bunları taklit ürünlerle karıştırmaktadır.Bu yanlıştır. Bu ürünler tüketiciyi kandırmak için yapılmamışlardır. Üzerlerinde muadil olduğunu belirtir not bulunur.
Orijinal ürüne kıyasla daha ekonomik olan fiyat aralığı ile, muadil olduğunu bilerek alan bir tüketici kesimine hitap ederler.

Sahte ve taklit ile ilgili olmayan ama tüketicinin yine yanlışlıkla şüphe ile yaklaştığı bir sektör ise kartuş dolumu ve yenilemesidir. Bu sektör kullanıcıya en ekonomik, çevre korumacı seçeneği sunan, tamamen yasal bir iş koludur. Eğer bilinçli şekilde yapılıyorsa, kaliteli mürekkep ve toner kullanılıyorsa, titiz bir şekilde test ediliyorsa, müşteri açısından en büyük tasarrufu sağlar. Çünkü siyah inkjet kartuşlar dört veya üzeri, renkli kartuşlar ise iki-üç kez başarı ile doldurulabilmektedir. Toner dolumlarında ise çoğunlukla parça değişimi de yapıldığından, test edilip müşteriye sunulmuş ürünün başarısı yüzde yüzdür.
Bu yeni işkolu ile gerçek anlamda katma değer üretilmekte, binlerce kişiye istihdam sağlanmakta ve döviz tasarrufu sağlanmaktadır.
Çevre koruması açılarından bu yöntemin pozitif getirileri vardır.Tabiatta yüzyıllarca bozulmadan kalacak başta plastik, aluminyum ve bakır atıklarının miktar olarak azalması sonucunu ortaya çıkarır, petrole dayalı enerji ve hammaddenin daha az tüketilmesini sağlar.
Peki bu yöntemin sorunlu tarafı yok mudur? Vardır; dolumun bilinçsiz, bilgisiz, salt kazanç amacı güden kişilerce, eksik donanımla yapılması, kötü hammadde kullanılması, yeterince titiz temizlenmemesi, test edilmemesi gibi nedenlerle ürün kalitesi düşeceğinden
kötü bir dolum tecrübesi yaşamış tüketici, dolum/yenileme işleminden soğuyabilmektedir.

Sonuç:
* Orijinal ürün satın alan tüketici, aldatılmamak istiyorsa satın alırken sadece fiyata takılmamalı, güvenilir satıcılar aramalıdır. Bunu nasıl tesbit edeceğiz diye sorarsanız; Asıl uzmanlık alanı Yazıcı/PC olan firmalardan alışveriş yapmak, diğerlerine oranla daha güvenlidir.
* Uyumlu (Compatible) türden ürünlerin taklit ürünlerden farklı olduğunu bilmeli, gerektiğinde garantisini satıcısından talep etmelidir.
* Dolum veya yenileme yaptıracak olanlar ise; yine çok ucuz teklifte bulunan dolumcular yerine, daha kaliteli bir ürün hazırlayabilecek disipline sahip firmaları tercih etmelidir. Hayal kırıklığına uğramamak için, aynı kartuşla dolum sonrası basılmış test kağıdı ve garanti talep edilmelidir. Ayrıca ucuz su bazlı mürekkep yerine, kartuşun pigmentli mürekkep ile doldurulmuş olması önemlidir.
Eğer kartuş dolumu yöntemine karşı bir önyargınız yoksa, zaten dolum kartuş kullanıyorsanız; yine de bilmeniz gereken bazı noktalar şunlardır:
* Kartuşunuzu mürekkebi tükenmeye başladıktan sonra kullanmaya devam ederseniz, kuru çalıştığı için aşırı ısınma yüzünden kendi kendini bozacaktır.
* Kartuşun üzerindeki hassas bakır devreler, herhangi bir darbe ve düşürme ile kolayca hasar görürler ve kullanılmaz olurlar.

Günümüzde bilgisayar kullanıcısı çoğu kimse, artık kartuşların da temel bir tüketim maddesi olduğunu fark etmiş olmalıdır.Bu nedenle yukarıdaki bilgilerin, siz okuyucunun yararına olduğunu düşünüyorum.

MÜREKKEP NEDİR?

   Inkjet baskı teknolojisinde kullanılan su (dye) veya pigment bazlı olarak üretilen, baskı yoğunluğu, akışkanlığı, kuruma süresi ve muhteviyatı bakımından zararsız kimyasal boyalardır.Dört ana renkten oluşup (C.M.Y.K.) bu renklerin karışımıyla görüntüyü oluştururlar.

TONER NEDİR
Baskıdaki görüntüyü oluşturan manyetiklenme özelliğine sahip katı sistem kimyasal karışımdır, zararsız olan hammadde yeni teknoloji ile polyester hammaddesi kullanılarak doğaya daha uyumlu hale getirilmiş olsa bile dolum işleminde solunum yollarının dikkatle korunması tavsiye edilmektedir.
DOLUM YAPTIRMAK İYİMİDİR?
TONER KARTUŞLARINDA UYUMSUZ TONER TOZLARI KULLANARAK DOLUM YAPILDIĞINDA İSTENMEYEN SONUÇLAR ORTAYA ÇIKMAKTADIR, BİLİNÇSİZCE YAPILAN DOLUMLAR YÜZLERCE LİRA VEREREK ALINAN TONER KARTUŞ'LARINI KATLEDEREK SON KULLANICI'YI DOLUM'DAN BEZDİRMİŞ YENİ ÜRÜN ALIMINA YÖNLENDİRMİŞLERDİR, GEÇTİĞİMİZ SENELERE GÖRE YANLIŞ DOLUM VEYA YANLIŞ TONER TOZU KULLANILMASINDAN KAYNAKLANAN YAZICI ARIZALARINDA CİDDİ ANLAMDA ARTIŞLAR OLMUŞTUR, KALİTELİ ÜRÜN ADI ALTINDA SATILAN MARKASIZ UCUZ ÜRÜNLERİ ALAN ÇOĞU KULLANICI SADECE YUKARIDAKİ SAYDIĞIMIZ SEBEPLERDEN DOLAYI YAZICILARINI ÇÖPE ATARAK DOLUM YAPTIRMAKTAN VAZ GEÇMİŞ, ORJINAL ÜRÜN'E YÖNELMİŞTİR, TONER DOLUMU USTALIK İSTEYEN BİR İŞTİR HER MARKA VE MODEL YAZICI İÇİN UYGUN TONER TOZU KULLANMAK GEREKİR, BASKININ GÜZEL ÇIKMASI KULLANILAN TOZ'UN O ÜRÜN'E AİT OLMASI DEMEK DEĞİLDİR, BİR ÇEŞİT TOZ BİR ÇOK MARKA VE MODEL'DE ÇALIŞABİLİR, ANCAK TONER KARTUŞUNA VERDİĞİ ZARAR YAZICI İÇERİSİNE TOZLAR AKMAYA, YAZICI'NIN KÖTÜ ÇIKTILAR VERMEYE  BAŞLADIĞINDA ORTAYA ÇIKAR 
DRUM  NEDİR? (Organic Photo Conductor)
 Laser baskı teknolojilerinde görüntüyü kağıda aktarmayı elektrik kutuplanması prensibi ile yapan ve belli bir kopya ömrüne göre sarf olan ekipmandır. Yenileme tabir edilen ürünlerde mutlaka değiştirilmiş olması gerekmektedir, baskı kalitesinde toner tozu ile uyumluluğu baskı sayısında ise üzerindeki kaplamasının (anodiz) önemi çok büyüktür, zararsız olmalarına rağmen yüksek ışığa tabi tutulmaması ve yüzeyine el sürülmemesi tavsiye edilmektedir.
ATIK TONER TOZU NEDİR?
Bir çok marka-model toner ve kartuşlarda bulunan drum bıçağının bağlı olduğu ünite içinde biriken ve atılması gereken toner tozudur. Dolum esnasında boşaltılmadığı taktirde drum'ın çizilmesine ve kağıdın yüzeyinin siyaha boyanmasına sebep olur, atık haznesinde biriken toner miktarı kullanılan toner tozunun kalitesi ile ilişkili olup, kaliteli toner tozu ile yapılan dolumda atık miktarı az, kalitesiz tozda atık miktarı fazla olacaktır, dolayısı ile baskı adedi bu oranda düşecektir.
 
Renkli Lazer Yazıcıların Çalışma Prensibi
Renkli lazer yazıcıların mekanik aksamını birkaç sistem ve bileşen oluşturuyor. İlk önce makinenin içindeki ana silindir kâğıdı alır ve sayfanın üzerinden bir veya birçok kez geçerek yazdırılacak içeriğe göre tarama yapar. Bunu yazdırma işleminin başlangıç aşaması olarak kabul edin. İkinci olarak ışığa duyarlı ve dönmekte olan bu silindir üzerindeki kâğıda aynı anda gönderilen birkaç lazer ışını kâğıt yüzeyinin belli bölgelerinin elektriksel yükünü değiştirir. Renkli lazer yazıcılarda, tonerden püskürtülen çok küçük plastik veya boya taneciklerinden oluşan renkli tozlar (dört farklı yapıda toz da gönderilebilir) elektriksel yükü lazer aracılığıyla değiştirilmemiş alanlara yapışır. Son olarak üzerinde yuvarlak küçük tanecikler halinde toner tozu bulunduran sayfa, ısıtıcı silindirden (fuser) geçer ve toner tozları eriyerek kâğıda içine işler. Böylece çıktı oluşturulmuş olur.

Lazer ışınları oldukça sıkı odaklandığından, ışığa duyarlı silindir üzerine gönderilen lazer ışınları hedefi tam on ikiden vurur; herhalde bu açıklama günümüzde hem siyah beyaz hem de renkli lazer yazıcıların oldukça yüksek çözünürlükleri destekleyebilmesinin en temel sebebine de ışık tutuyor. Tipik siyah beyaz çıktılar için çözünürlük 600x600'den 1200x1200'e kadar değişirken, renkli çıktılar için ise tam 9600x1200'ü bulabiliyor (yalnız bu yazıdaki modeller arasında en yüksek renkli çözünürlük 9600x600).

Renkli ve siyah-beyaz yazıcılar neredeyse aynı mantıkla çalışıyor olsalar da renkli yazıcılarda dört çeşit toner kullanılmakta: siyah, turkuaz (cyan), mor (magenta) ve sarı (CMYK renk modeli). Her renk sayfaya işlenecek resim için kendine düşen payı yerine getirir. Bazı pahalı lazer yazıcılar sayfaya dört kez baskı yapar. Siyah ve diğer üç renk için lazer, silindir ve toner birimleri dört kez döngüsel olarak çalışır. Daha ucuz modellerde ise toner kartuşu renkleri tek seferde kâğıda aktarır ve son olarak ısıtma-baskılama aşamasından sonra çıktıyı gözünüzün önüne getirir.

Lazer yazıcıların püskürtmeli yazıcılara göre birçok üstünlüğü vardır. Bunlardan en önemlisi çok daha hızlı olmaları. Çünkü lazer, kâğıt üzerindeki her noktaya farklı renkte mikro-damlacık püskürtmek zorunda olduğu için belirli yerlerde durmak zorunda kalan bir yazıcı kafasından çok daha çabuk hareket eder. Lazer yazıcılar üstelik daha kaliteli çıktılar verirler çünkü sıkı odaklama onların yüksek çözünürlükleri yaratmalarına olanak tanır. Lazer yazıcıların avantajları sadece bunlarla da sınırlı kalmıyor. Nitekim bir toner kartuşu ile binlerce çıktı alabilmek mümkün olduğundan, mürekkep kartuşları çok daha kısa zamanda tükenen püskürtmeli yazıcılardan daha ekonomiktirler. Lazer yazıcıların olumsuz yönlerine de değinecek olursak, püskürtmeli yazıcılara göre oldukça pahalılar ve toner kartuşları doldurulması gerektiği zaman genellikle yaklaşık 60 ila 110 Dolar arasında bir ücret ödemek zorunda kalıyorsunuz. Ancak binlerce sayfa çıktı alabileceğinizi göz önünde bulundurursanız, yine de sayfa başı maliyet bakımından püskürtmeli yazıcılar onların ellerine su dökemiyorlar.

Burada adından bahsedeceğimiz lazer yazıcılar aslında aynı zamanda birer çok işlevli yazıcı görünümündeler. Çünkü günümüzdeki lazer yazıcılar özgün belgelerin taranması ve hatta bu belgelerin faks modem aracılığıyla başka yerlere gönderilebilmesi amacıyla tarama-kopyalama-yazma gibi ofislerin vazgeçilmez işlerini bir arada yapabilmek için tasarlanmışlardır. Tarama ve yazma işlevleri kendiliğinden kopyalama (fotokopi) özelliğini ortaya çıkarır ve taranmış resimlerin telefon hattından gönderilebilmesi de yazıcıyı aynı zamanda bir faks makinesi haline getirir. Bu yüzden MFC lazer yazıcılar basitçe tarama ve faks yetenekleri olan sıradan lazer yazıcılar olarak düşünülebilirler.
Tüm bunlar sizi fazladan işlevlere sahip MFC lazer yazıcıların fiyatının, normal lazer yazıcılara oranla kat be kat fazla olacağı varsayımına götürebilir. Aslında aksine aralarındaki fiyat farkı rahatsız edici derecede çok olmamakla beraber, eğer sadece çıktı almak maksadıyla kullanacaksanız düz lazer yazıcıları tercih edebilirsiniz.

 
Chester F. Carlson kimdir?
Chester F. Carlson 1906 yılında doğduğunda karbon Kağıdı ya da ozalit gibi çeşitli çoğaltma yöntemleri icat edilmişti. 1903'te George C. Beidler Rektigraf adlı ilk fotokopi makinesini icat etti, ama bu işlem aslında belgelerin baskısını yapmaktan ibaretti ve tutulmadı. 19038'de Carlson Elektron fotoğrafçılığı adını verdiği yöntemi bulana dek belgeler Elektrostatik olarak çoğaltılamıyordu. Carlson Amerika'da yaşanan Büyük bunalımdan sonra işini kaybedinceye dek, Bell Telephone Labratories'te araştırmacı Mühendis olarak çalışıyordu. Bunun ardından, önce Patent avukatlığı yaptı, sonra da New York'taki Elektronik firması P.R. Mallory & Co.'nun patent departmanında işe girdi buradayken dikkatini patent işlerini hızlandırmak için bir kopya makinesi icat etmeye yoğunlaştırdı. New York Halk Kütüphanesi'nde araştırma yaparken Paul Selenyi'nin çeşitli Maddelerin Elektrik iletkenliğinin ışığa bağlı olarak değiştiğine dair ilkesini keşfetti. Selenyi'nin ilkesini, kopyalamaya uyarladı ve bu değişken iletkenliği, kopya edilecek belgenin sabit bir gölgesine dönüştürmek üzerine deneyler yaptı. 8 Eylül 1938'de elektron fotoğrafçılığı için patent başvurusunu yaptı ve ertesi Ay bu süreci başarıyla uygulayarak yaptığı deneyin tarihini ve yerini Cam bir levhadan mumlu Kağıdın üzerine geçirdi: "10-22-39 Astoria" Carlson, 20 şirketin kapısını çaldıysa da buluşuyla ilgilenen çıkmadı ama 1944'te Columbus'taki Battelle Memorial Enstitüsü , bir telif hakkı sözleşmesi altında, fikri geliştirmek için çalışmasını kabul etti. Ronald M Schaffert bu süreci geliştirdi ve sonunda üretim hakları Haloid Corporation'a satıldı bu şirket , Carlson'ın buluşunun adını Xerography olarak değiştirdi. Haloid şirketi, zerografi ilkesiyle çalışan ilk fotokopi makinesini 1959'da üretti makine öylesine tutuldu ki, şirket daha sonra adını Xerox Corporation olarak değiştirdi.
 

Lazer yazıcıların toner dolumları garantili ve hızlı bir şekilde gerçekleşir.
PLUSTEK TARAYICILARI YETKİLİ BAYİ
Noterlerin, Devlet Kurumlarının, Finansal Kurumların ve Kurumsal firmaların uzun süreli saklanması gereken arşivler her zaman sorunlar arasında yer almıştır. Özellikle büyük kentlerimizdeki kurumlar için bu konu çok daha önemlidir. Bu nedenle gelişen teknolojiler sayesinde artık dijital arşivler oluşturulmaktadır.

Yangın, sel, haşere ve rutubet gibi nedenlerle zarar görebilecek evrakların dijital ortamda saklanması, arşiv güvenliğini sağlamakla beraber bu belgelere kolaylıkla ulaşılabilme imkanı verir.Tüm Plastek modelleri ile hizmetinizdeyiz.
SHARP BATI KARADENİZ YETKİLİ BAYİ
FİRMAMIZ BATI KARADENİZ BÖLGESİ SHARP FOTOKOPİ MAKİNALARI YETKİLİ SATICISI VE SERVİSİDİR.SHARP DX 2500N ,SHARP DX 2314N ,SHARP KDZ.EREĞLİ ,SHARP ZONGULDAK
REX ROTARY YETKİLİ BAYİ
FİRMAMIZ REX ROTARY FOTOKOPİ YAZICI ,TARAYICI VE BASKI MAKİNALARININ YETKİLİ BAYİSİDİR.
MİTACO YETKİLİ BAYİ
FİRMAMIZ MİTACO FOTOKOPİ MAKİNALARI YETKİLİ SATICI VE SERVİSİDİR.
FOTOKOPİ MAKİNALARI ALANINDA 14 YILIN VERDİĞİ TEKNİK SERVİS BİLGİSİ İLE SİZLERE HER ZAMAN EN İYİYİ SUNMAKTAN GURUR DUYARIZ.

FOTOKOPİ MAKİNASI ,SATIŞ,KURULUM ,YILLIK BAKIM SÖZLEŞMESİ, HER MARKA FOTOKOPİ MAKİNASI TEKNİK SERVİS VE YEDEK PARÇA ,SARF MALZEME SATIŞI İLE HİZMETİNİZDEYİZ.

MİTACO KDZ.EREĞLİ SATIŞ
MİTACO KDZ.EREĞLİ SERVİS
MİTACO KDZ.EREĞLİ KİRALAMA
HİZMETLERİ


MİTACO MC- 4235 F ÇOK FONKSİYONLU S/B
MİTACO MC- 4135 DP ÇOK FONKSİYONLU S/B
MİTACO MC- 4230 F ÇOK FONKSİYONLU S/B FOTOKOPİ
MİTACO MC- 4130 DP ÇOK FONKSİYONLU S/B
MİTACO MC-3240F MULTİSİSTEM FOTOKOPİ
MİTACO MC-3040DN MULTİSİSTEM FOTOKOPİ
MİTACO MC-3650İF MULTİSİSTEM FOTOKOPİ
MİTACO MC-3126C DN ÇOK FONKSİYONLU RENKLİ
MİTACO MC-3226C DN RENKLİ ÇOK İŞLEVLİ FOTOKOPİ

MİTACO KDZ.EREĞLİ BAYİ,MİTACO ZONGULDAK BAYİ, EREĞLİ MİTACO YETKİLİ BAYİ, KDZ.EREĞLİ MİTACO YETLİLİ BAYİ, ZONGULDAK MİTACO YETKİLİ BAYİ, MİTACO ORJİNAL TONER ,
PSİ ,POSTEK,SEİKO,AEG ,PANTUM BAYİ
FİRMAMIZ PSİ,POSTEK,SEİKO,PANTUM LAZER YAZICI,AEG UPS CİHAZLARININ VE YAZICILARININ ZONGULDAK BÖLGESİ YETKİLİ SATICISI VE SERVİSİDİR.
POSTEK DİREK TERMAL POS YAZICILAR
PSİ PP 803,PSİ PP407,PSİ PP204,PSİ PP205,PSİ PP809,PSİ PP 3034,PSİ PP 4060,
POSTEK Q8/200 S,POSTEKC168/200S,POSTEK G 2000,
POSTEK I200 ,POSTEK TX3 300,POSTEK R120
SEİKO MOBİL TERMAL YAZICILAR
SEİKO DPU S245,SEİKO DPU S445,SEİKO DPU 414, SEİKO RP-D10,SEİKO RP-E10,SEİKO SLP-620-650,
AEG UPS GRUBU
PROTECH HOME,ALPHA 600,ALPHA 1200,PROTECT A,PROTECT B.PROPROTECT C 3000,PROTECT C 6000,PROTECT D,PROTECT 1,
NIPSON MATBAA VE BASKI SİSTEMLERİ
BLUEKİXX MASAÜSTÜ PC VE TABLET PC
PANTUM LAZER YAZICI
PANTUM P2500W
PANTUM P2500
PANTUM P2000-P2050
PANTUM P3255DN
PANTUM M6000-M6005

JOLİMARK YETKİLİ BAYİ VE SERVİS
FİRMAMIZ JOLİMARK NOKTA VURUŞLU ,POS SLİP YAZICILARININ ZONGULDAK BÖLGESİ YETKİLİ SATICISI VE SERVİSİDİR.
JOLİMARK DP321
JOLİMARK DP321 ARAÇ YAZICISI
JOLİMARK DP 350
JOLİMARK DP 100F ARAÇ YAZICISI
JOLİMARK DO 100F
JOLİMARK CP 9000 K
JOLİMARK TP 820 JOLİMARK TP 510
JOLİMARK TP 220
MODELLERİ İLE MARKET VEZNE BARKOD.HASTANE ,OTOMASYON, MAĞAZA, RESTAURANT, MUHASEBE, MOBİL, UYGULAMALARINDA SORUNSUZCA KULLANABİLİRSİNİZ.

MERAK ETTİKLERİNİZ?
 Mürekkep kartuşları Çalışma Prensibi
 Sahte tonerler ve yazıcı kartuşları konusunda bilmeniz gerekenler
 Mürekkep nedir?
 Toner nedir?
 Dolum yaptırmak iyi midir?
 Drum nedir?
 Atık Toner Tozu nedir?
Renkli Lazer Yazıcıların Çalışma Prensibi
Chester F. Carlson kimdir?
 
 
SENKRON BÜRO MAKİNALARI SATIŞ-TEKNİK SERVİS-ZONGULDAK BÖLGESİNİN EN GÜÇLÜ TEKNİK SERVİSİ
Ana Sayfa   |   Senkron Servis  |  Hizmetlerimiz  |  Teknik Destek Talebi  |  Kartuş-Toner Talebi  |  Merak Ettikleriniz  |  Ä°letişim
Fotokopi   |   Faks   |   Yazıcı   |   Plotter